Dijital Radyo Yayıncıları ve Eğitim Derneği

Radyo Surpriz 'ON AIR'

Radyo Surpriz 'ON AIR'

İSMEK’ten eğitim alan 7 öğrencimiz bir araya gelerek kendi radyolarını açtı. Aldıkları eğitim sırasında tanışan öğrencilerimiz bu tanışıklıklarını ortak bir hedef doğrultusunda iş hayatına taşımaya karar verdi. İSMEK Halkalı Toplu Konutlar Eğitim Merkezi’nde, Radyo Programcılığı eğitimi alan İSMEK’liler, eğitimleri devam ederken öğretmenleri olan ve sektörün önemli radyocuları arasında yer alan Mehmet Can’ın program yaptığı Radyo 7’ye, uygulamalı eğitim almak için gittiler. Ve o gün radyo açmaya karar verdiler.

İSMEK öğrencilerinden, 33 yaşında olan Burhan Arslan bir müzisyen ve lise mezunu. Bir diğer isim Ömer Yalçınkaya 37 yaşında, lise mezunu ve bir kafenin işletme şefi olarak çalışıyor. 36 yaşındaki Leyla Küçükoğlu üniversite mezunu ve özel bir şirketin muhasebe müdürlüğü görevini başarılı bir şekilde yürütüyor. 50’li yaşlardaki Birgül Demir ise kendini görme ve işitme engellilere gönüllü olarak matematik dersleri vermeye adamış. Devlet memurluğundan emekli ve diğer arkadaşlarının deyimiyle arkadaşlarının manevi annesi. 28 yaşında bilgi evlerinde bilgisayar öğretmenliği yapan Fatih Tuğrul üniversite mezunuyken, lise mezunu olan ve 40’lı yaşlardaki Hakkı Kavgaoğlu ise mobilya ekipmanları yapan Seçkin Cıvata isimli şirketin sahibi. Radyo–TV bölümünden mezun olan Tuğba Demir ise 27 yaşında.

Öğrencilerimiz her biri birbirinden farklı kariyere, yaşa, mezuniyete sahip olmalarına rağmen ortak bir noktada İSMEK eğitimleri sayesinde buluştular. “Radyo Programcılığı” eğitiminde tanışan yedi öğrencimiz ortak hedefleri için bir araya gelerek www.radyosurpriz.com adresi üzerinden yayın yapan radyolarını açtı.

Burhan Arslan bu süreci şöyle anlatıyor: “Uygulamalı eğitim almak için öğretmenimiz Mehmet Can Bey ile Radyo 7’nin kapısından içeriye girdiğimizde dedik ki, biz bir radyo kurmalıyız. Bunun için Halkalı’da kiralık bir ofis tuttuk. Ve bir süre sonra internet üzerinden yayın yapan radyomuzu açtık.”

Şu an kendi kurdukları bu radyoda sektörde var olma amacı taşıyan İSMEK’liler bu durumdan oldukça memnun. Nisan 2017’den bu yana yayın hayatına devam eden grup, 1 yılı doldurduklarında isimlerini daha fazla duyurmayı ve bilgilendirici programlar yapmayı amaçlıyor.

İSMEK BÜLTEN - 19

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Başkanımız

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

Videolar